Bērni vecumā no 1,5-3 gadiem gūst pārsteidzošus sasniegumus komunikācijas, neatkarības, fizisko kustību, problēmu risināšanas spēju un sociālās mijiedarbības ziņā. Montesori metode palīdz maziem bērniem maksimāli palielināt ieguvumus, ko viņi gūst šajā izšķirošajā laikā.
Jaunākie bērni (1,5-3 gadi)
-
Valodas attīstība
Montesori mazuļu klasē bērns darbojas ar īstiem, bagātīgiem, precīziem un daudzveidīgiem vārdu krājumam un gramatikai paredzētiem darbiņiem. Skolotājs nolaidīsies bērna līmenī, paskatīsies viņam acīs un runās ar viņu skaidri, lai viņš varētu vērot kustības, ko viņa mute veic, kad skolotājs runā.
-
Praktiskā dzīve
Maziem bērniem patīk veikt reālās pasaules, pieaugušajiem paredzētus uzdevumus “vienam”! Skolotājs piedāvā bērnam reālus rīkus un iespējas, izmantojot Montessori “praktiskās dzīves” aktivitātes. Ar praktiskās dzīves vingrinājumiem var sagatavot bērnu pastāvībai, lai bērns kļūtu neatkarīgs.
-
Podiņmācība
Viens no svarīgākajiem veidiem, kā mazulis mācās būt neatkarīgs, ir iemācīties patstāvīgi lietot tualeti. Montessori skolotājs atpazīst pazīmes, kas liecina, ka bērns ir gatavs, un kā motivēt viņu mācīties bez spiediena.
Komunikācija
Viena no aizraujošākajām lietām darbā ar maziem bērniem ir vērot, kā viņi sāk mijiedarboties, spēlēties un socializēties ar vienaudžiem. Lai mācītos, bērni atdarina apkārtējos pieaugušos, veidojot sociālās uzvedības modeļus, kas paliks ar viņiem visu mūžu. Tā kā bērni savā Montesori klasē brīvi pārvietojas, viņiem ir daudz iespēju komunicēt ar vienaudžiem.
Dienas ritms
8:00- 8:30 Ierašanās bērnudārzā
8:30- 10:30 Brokastis, rīta mācību un nodarbību cikls
10:30-11:15 Āra pastaiga
11:20-12:00 Pusdienas
12:00-15:00 Diendusa
15:00- 17:00 Launags, pēcpusdienas mācību un nodarbību cikls, interešu nodarbības, brīvā spēle.
17:00 - 19:00 vakara rotaļas arā, vecāku sagaidīšana..
Ēdienkarte
Prosum bērnudārzs katru dienu gatavo siltu maltīti, trīs reizes dienā.